מים מזוקקים

מים הוא האלמנט שהכי השפיע עלי בשנים האחרונות. התוודעתי ליכולות המופלאות של מים בעת ששהיתי בהודו ולמדתי מוסיקה, מדיטציית ויפאסנה ותקשורת עם צמחים ובעלי חיים.
אז הבנתי שתקשורת כזו אפשרית בזכות מים.

בבואי לישראל התוודעתי גם למים מותפלים, מים מזוקקים, מים מופחתי דיטריום, מים מופלרים, מי ברז מפולטרים וכמובן שחיפשתי לי מערכת מעולה למים חיים.
כאן אכתוב לכם בקצרה על מים מזוקקים.
בטבע, מערכת זיקוק המים נעשית ע”י אידוי המים (מי ים בעיקר), עיבוי והיווצרות עננים וירידת גשם (מים מזוקקים של הטבע).
למרות שאכן שתיית מי גשם ליוותה את המין האנושי לכל אורך ההסטוריה, (כמו גם שתיית מי נביעה, מי נחל) אורח החיים של היום, אינו מאפשר זאת כל כך וכיום רוב בני האדם שותים מי ברז מפולטרים או מים בבקבוקי פלסטיק.
מי הברז של רוב תושבי ארץ ישראל הם מותפלים, נחשבים למים כבדים (כמות גבוהה של דיטריום) ויש בהם לא מעט כימיקלים שמוכנסים אליהם על מנת “לאזן” אותן ולהתאימם “לצריכה” של בני אדם. המרכאות הן בגלל שמדובר על אינטרסים תאגידיים לא פעם, בהחלטה של מה מאזן את המים ומה ראוי לצריכת בני אדם.
 
לענייננו, עקב ריבוי מזהמים אורגנים ואנאורגניים במים, כמו גם שאריות חלודה ומתכה מהצנרת, כמו גם כמויות גבוהות של כימיקלים שמכניסים מקורות ותאגידי מים בחסות משרד הבריאות ותאגידים מזהמים, הרי שבברז, אנחנו מקבלים קוקטייל של חומרים שלא היינו מאחלים לאף אחד לשתות אותם.
למרות שיש פילטרים מסוגים שונים, הרי שכיום הרבה אנשים חוזרים לשתיית מים מזוקקים, בתהליך שנקרא זיקוק מים מלאכותי ונעשה ע”י מזקק מים.
מזקק מים מחקה את התהליך שמתרחש בטבע ומאפשר אידוי המים, עיבוי לכדי טיפות והזרמת הטיפות אחת אחת אל תוך מיכל איסוף.
בדרך הזו, כל המזהמים כולם, נשארים במזקק ורק המים הטהורים H2O נאספים אל מיכל האיסוף וכך מקבלים מים מזוקקים טהורים.
משרדים שונים במדינות שונות אינם ממליצים על שתיית מים מזוקקים כי הם נטולי מינרלים. הדבר נכון. במים מזוקקים אין מינרלים בכלל, עם זאת, את מירב המינרלים שלנו אנו מקבלים ממזון, ירקות ופירות בעיקר ולמי שרוצה להוסיף מינרלים למים, ניתן להשתמש במלח אטלנטי אפור. (נא לא להשתמש במלח לבן שהופשטו ממנו מינרלים חיוניים).
 
אנשים ששותים מים מזוקקים שנים רבות מדווחים על הרגשה מצויינת, חיוניות ותחושה של ניקוי הגוף.
אכן, באמצעות שתיית מים מזוקקים, מתבצע תהליך שנקרא פעפוע (דיפוזיה) ובתהליך הזה, חומרים שונים, רעלים וכדומה, נמשכים למים ואלו בתורם מוציאים אותם מהגוף. בתהליך הזה של השוואת מלחים, ייתכן וגם מינרלים יוצאים מהגוף, לכן יש לאכול פירות וירקות וגם כמובן למי שמעוניין בכך, להוסיף מלח למים.
 
 
טיפה קטנה 1

עם זאת, מזקק מים אינו מתאים לכולם. למשפחות מרובות ילדים לא הייתי ממליץ על מזקק מים ביתי עקב הטירחה שכרוכה בתהליך הזיקוק, שאינו מתאים לכמות אנשים גדולה.
לבחירה של מערכת מים לכמות אנשים גדולה יותר מאדם בודד, או זוג, או זג+1 ממליץ להקשיב לוובינר שערכתי בנושא: וובינר מים : מה לשתות, איך לפלטר, איך להחיות.

לאחר זיקוק המים, למי שמעוניין להכניס מינרלים, כפי שצויין לעיל, ניתן להוסיף מינרלים.
למי שמעוניין להחיות את המים, ניתן להשתמש במתקן נייד להחייאת מים, שיכול ליצור מים רכים, בסיסיים ובעלי מטען חשמלי שלילי. ניתן לראות מתקן כזה כאן: מתקן החייאת מים נייד.

יש גם מתקני החייאת מים לברז ולמקלחת ומתקן החייאת מים ולכל הבית, אך הם לא יעזרו למי שמזקק מים במזקק מים ביתי.

בתהליך זיקוק המים, מופחתת גם כמות הדיטריום במים, כך שהמים הופכים לקלים יותר ומכאן בריאים יותר לשתייה, על סמך מחקרים רבים בתחום מים קלים-מים כבדים, מרוסיה ומדינות נוספות.

 

למי שמעוניין במים טהורים, נקיים וחיים, ניתן לרכוש מזקק מים של מגה הום דרכנו (במחיר נמוך במקצת מזה של היבואן – כולל אחריות ושירות כמובן) ומתקן להחייאת מים לבקבוקים.

בנוסף, מים מזוקקים או שימוש במזקק מים נהדר ואף חיוני למי שעוסק בהכנת סבונים, שיקויים, משחות ביתיות, שמנים אתרים, מיצוי צמחים וכולי. כל מה שיש בו צורך במים טהורים, מזקק מים עשוי להוות פתרון מצויין.

בכל הכתוב כאן אין לראות המלצה רפואית מסוג כלשהי וכל אדם הבוחר לשתות כל מים, עושה זאת על דעת עצמו.
בכל מקרה של בעיה בריאותית כלשהי יש להיוועץ עם רופא.

 

אהבה528 – מעלים את התדר

מאמרים נוספים

פוסטים אחרונים

קול האמת בפנים

תודה רבה למי שהגיע,היה מרומם! לחצו כאן לכל ההקלטות שהיו בכנס. אנחנו העםנתכנס יחדיו מכל הקשת הארצישראלית.כולנו ערים למתרחש, מודאגים

קרא עוד »

תגובות פייסבוק